Francuz Pierre Antoine Mrovan pierwszym finalistą regat Sopot Match Race 2011

W trzecim dniu regat Sopot Match Race 2011 udało się zakończyć rundę „Round Robin”, czyli rozgrywkę systemem „każdy z każdym” oraz w rozpoczętej rundzie półfinałowej rozgrywanej już systemem pucharowym, wyłonić pierwszego finalistę.

Rundę „Round Robin”, z 11 zwycięstwami, wygrał jeden z faworytów, Polak Karol Jabłoński. Drugie miejsce zajął, z 10 zwycięstwami, Francuz Pierre Antoine Mrovan. Trzeci był, również z 10 zwycięstwami, ale przegranym bezpośrednim pojedynkiem, kolejny Polak Przemysław Tarnacki, a czwarty ubiegłoroczny triumfator Szwajcar Eric Monnin (9 zwycięstw).

Oni też zostali tegorocznymi półfinalistami sopockich regat.

Klasyfikacja po rundzie „Round Robin”:

Zawodnik Zwycięstwa
Karol Jabłoński 11
Pierre Antoine Mrovan 10
Przemysław Tarnacki 10
Eric Monnin 9
Keith Swinton 9
Reuben Corbett 8
Simone Ferrarese 7
Karol Górski 5
Andriey Arbuzov 3

Karol Jabłoński, jako premię za zwycięstwo w rundzie „Round Robin” otrzymał prawo wyboru przeciwnika do walki w półfinale. Wybrał na swojego przeciwnika Przemysława Tarnackiego, co jednocześnie zagwarantowało, że w jutrzejszym finale na pewno popłynie Polak.

W drugim półfinale znalazła się para francusko – szwajcarska. I tylko ten drugi półfinał udało się rozstrzygnąć jeszcze dzisiaj. W rozgrywce do dwóch wygranych wyścigów Francuz Morvan łatwo pokonał Szwajcara 2-0. W półfinale „polskim” na razie jest remis 1-1.

Jutro dokończenie półfinałów i wyłonienie drugiego finalisty, następnie „mały” finał o 3 miejsce i „duży” finał o zwycięstwo w całych regatach.

Dodaj komentarz

Adres elektroniczny nie będzie publicznie widoczny.

*

*